Saltic Resort & SPA, Grzybowo
Saltic Resort & SPA, Grzybowo
Regionalne inspiracje restauracji Natura

Regionalne inspiracje restauracji Natura

Przyjazd 05 sie 21'
Wyjazd 06 sie 21'
Goście 2 Osoby dorosłe osoba dorosła
Hotel Saltic
  1. Zamień urlop w niezapomniane przeżycie
  2. Aktualności
  3. Szczegóły wydarzeń
21 października 2020

Naszym menu zabieramy Was w kulinarną podróż po Pomorzu Zachodnim! Razem z nami odwiedzicie najlepszych regionalnych dostawców, poznacie sezonowe produkty, odkryjecie tradycyjne smaki połączone w nowoczesną całość.

Regionalna kuchnia Natury

Inspiracją do tworzenia karty naszej restauracji Natura były spotkania z mieszkańcami Gminy Kołobrzeg, w tym z Kołem Gospodyń Wiejskich z Karcina i Beatą Mieczkowską-Miśtak, promotorką kuchni tego regionu, dziennikarką, pisarką i specjalistką ds. żywienia. Wspólne warsztaty i rozmowy pozwoliły naszemu Szefowi Kuchni Arturowi Maćkowiakowi na przygotowanie wyjątkowych dań, w których tradycja kulinarna, historia produktów i potraw, styka się ze sztuką łączenia elementów w bardzo smaczną całość.

Nad morzem oczywiście rybka

Potrawy z ryb dominowały w jadłospisie naszych przodków zamieszkujących tereny obecnego Pomorza Zachodniego, a kociołek do ich gotowania był przekazywany zgodnie z kolejnością dziedziczenia. Dlatego w naszych propozycjach kulinarnych chętnie po nie sięgamy, aby pokazać je w nowej, bardziej nowoczesnej odsłonie.

Dawniej zamieszkałe przez nas tereny były mocno zalesione lub pokrywały je obszary bagienne. Regulacja rzek, budowanie wałów, osuszanie podtapianych podczas wiosennych powodzi nizin sprawiło, że na ogromnym obszarze powstały tereny łąk przybrzeżnych, a wraz z nimi tereny możliwe do zagospodarowania. Zaczęto wypasać gęsi, owce i krowy. Rozliczne ziarna traw okazały się być przydatne i masowo wykorzystywane w kuchni. Powstawały piece chlebowe gdzie można było wypiekać chleby.

Sezonowe przysmaki w naszej kuchni

Jesienne i zimowe menu mieszkańców naszych ziem było sezonowe, tak jak dziś wzbogacane dziczyzną, grzybami i owocami leśnymi. Szczególnymi względami darzono mięso jelenia, bażanta, rydze i prawdziwki, czarny bez, rokitnik, jarzębinę, które wykorzystywano w kuchni. Kiedy na zewnątrz panował mrok i było zimno, dania miały sycić i rozgrzewać. Z owoców robiono nalewki, syropy, wina i konfitury. Z tego względu przy każdym domostwie sadzono rośliny dające owoce i wykorzystywano je w kuchni. Mięso i grzyby pieczono, suszono, konserwowano tak, aby mogły cieszyć podniebienia do wiosny.

Nasza współczesna kuchnia jest równie interesująca jak ta dawna. Coraz częściej  „wraca do korzeni” i sezonowości, którą kierowali się ludzie żyjący na tych ziemiach przed nami. Nasz Szef kuchni korzysta ze starych regionalnych receptur, które są dla niego źródłem inspiracji. Kupuje dobre produkty lokalnie i przyrządzają swoje potrawy z użyciem nowoczesnych urządzeń i technologii. Dzięki temu możemy poczuć smak historii w zdrowym, regionalnym i pysznym wydaniu.

Smacznego!

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij